O mnie

Witajcie w mojej bajce…

Jestem mamą Zuzi i  Gabrysia, fotografką i oczywiście kobietą. I właśnie to ostatnie sprawiło, że uwielbiam to, co kolorowe i słodkie. Takie między innymi bywają moje fotografie. Pamiętam też o prostych kadrach, niezaburzonych dodatkami, akcentujących więzi pomiędzy rodzicami a dzieckiem.

Kocham dzieci, każde bez wyjątku. Te śmiejące się bez opamiętania i te chowające się za nogami mamy. Uwielbiam uwieczniać na zdjęciach pierwsze zęby, miny pełne zaciekawienia, śmiech przechodzący w czkawkę. Jestem zauroczona czułością, z jaką przyszłe mamy głaszczą swój rosnący brzuszek i  delikatnością, z jaką młodzi tatusiowe obchodzą się ze swoim nowo narodzonym skarbem.

Odkąd na świecie pojawiło się moje pierwsze dziecko dostrzegłam, jak szybko ucieka czas i jak niezwykle ważne są każde, nawet najbanalniejsze chwile. Fotografia daje nam możliwość zatrzymania tych chwil na dłużej. Korzystajmy z tej możliwości.

Z wykształcenia jestem mgr analityki medycznej, jednak zawodu nie praktykuję odkąd serce skierowało moje myśli i działania na fotografię dziecięcą.  Ta dziedzina fotografii zawładnęła moim światem. Współpracuję w zakresie obsługi fotograficznej z Fundacją Szczęśliwe Macierzyństwo propagującą zdrowy styl życia przyszłych mam i zachęcającą do regularnych badań. Należę również do fotografów Krainy Mlekiem i Miłością Płynącej – projektu fotograficznego promującego naturalne karmienie piersią.

Moje studio znajduje się w urokliwej miejscowości Krynice pośród łąk i lasów, tam te zazwyczaj wykonuję sesje plenerowe.

Jeśli spodobało Ci się moje portfolio to zapraszam na sesję

Ewa Toczydłowska

Autor zdjęcia: Magdalena Właszek